Jak wybrać zarządcę nieruchomości?

  • uzyskaj oferty od kilku podmiotów – do złożenia oferty zapraszaj firmy specjalizujące się w zarządzaniu nieruchomościami mieszkaniowymi. Sprawdź, jakie firmy działają w sąsiedztwie, może wśród nich jest ta, której właśnie szukasz? Poinformuj o swoich poszukiwaniach znajomych, możesz uzyskać od nich cenne wskazówki. Wizytówką każdej firmy jest jej strona internetowa, skorzystaj z tego.
  • spotkaj się z potencjalnymi kandydatami – postaraj się aby w spotkaniu uczestniczyły wszystkie osoby decydujące o wyborze nowej firmy. Jeśli to możliwe, zorganizuj spotkanie na terenie swojej nieruchomości, stworzy to możliwość zapoznania się z obiektem. Postaraj się aby przed spotkaniem dostarczono Ci wzór umowy o współpracy. Ustal czy dotychczasowe doświadczenia zarządcy są zbieżne z Twoimi oczekiwaniami oraz czy jego koncepcja zarządzania nieruchomością jest Ci bliska.
  • odwiedź obiekty zarządzane przez kandydatów - poznaj opinie ich mieszkańców, sam się przekonaj jak wygląda czystość i pielęgnacja zieleni, jak są rozwiązane kwestie organizacyjno-porządkowe, zapoznaj się z informacjami umieszczonymi w tablicy ogłoszeń. Jeśli firma przekazała Ci referencje na piśmie, potwierdź je.
  • zweryfikuj posiadane uprawnienia zawodowe oraz aktualne ubezpieczenie OC – mimo deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości, największe organizacje branżowe prowadzą własne rejestry zarządców nieruchomości np. www.kign.pl. Poproś o przedstawienie aktualnej polisy ubezpieczenia OC.
  • weź pod uwagę wzajemne dopasowanie – zawsze lepiej współpracować z osobami, które myślą i działają podobnie jak my sami.

ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI

Aleja Wyścigowa 4
02-681 Warszawa

biuro@besthome.waw.pl
+48 608 309 994 

Copyright © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Mizzo.pl

Please fill the required field.
Please fill the required field.
Please fill the required field.
Please fill the required field.